Zabiegi estetyczne

Jak pielęgnować skórę po depilacji laserowej?

zabiegi laserowe 2

Laserowa depilacja bikini jest aktualnie bardzo popularnym sposobem. Jest ona bardzo skuteczna i jej efekty pozostają na bardzo długo. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że po przeprowadzonej depilacji konieczne jest odpowiednie pielęgnowanie skóry.

Unikać słońca i basenów

Przede wszystkim po wykonaniu zabiegu laserowej depilacji okolic bikini w Białymstoku niezwykle ważne jest aby chronić skórę przed słońcem. Promienie słoneczne mogą dodatkowo podrażnić będącą i tak w bardzo złej kondycji skórę. Ponadto należy również unikać chodzenia na basen i saunę. Chemiczne środki, z których stworzona jest woda basenowa są w stanie negatywnie wpłynąć na podrażnioną skórę. Dlatego też takich miejsc powinno się unikać przez około dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu.

Odpowiednie nawilżenie

Ponadto niezwykle ważne jest odpowiednie nawilżanie takiej skóry po zabiegu. Depilacja bikini laserowa jest w stanie znacznie ją podrażnić. Warto jednak pamiętać o tym, aby stosowane kosmetyki nie zawierały w swoim składzie alkoholu, ani innych drażniących substancji. Powinno się stosować raczej delikatne kosmetyki głęboko nawilżające. Oprócz tego konieczne jest również unikanie wszelkiego rodzaju peelingów przez około dwa tygodnie po zabiegu.