Zabiegi estetyczne

Laser, czyli skuteczna walka z popękanymi naczynkami

twarz

Obecnie stres, zła dieta, życie w biegu, nie wpływają dobrze na nasze zdrowie. Na co dzień spotykamy się z coraz to innymi schorzeniami i problemami. Wśród kobiet, częstymi zmianami skórnymi są popękane naczynka, a także rumień naczyniowy. Obie przypadłości spędzają sen z powiek, wielu osobom. Współczesna medycyna estetyczna wychodzi jednak na przeciw tym problemom, oferując usuwanie laserowe naczynek i rumienia.

Na czym to polega?

Laserowe usuwanie naczynek to zabieg z użyciem lasera neodymowo-yagowego. Światło lasera przedostaje się przez skórę i oddziałuje na naczynka, poprzez rozgrzanie hemoglobiny, co prowadzi do zamknięcia naczynek, a z czasem do ich zniknięcia. Co ważne, laser nie uszkadza skóry. W przypadku rumienia kosmetolog wykonuje zabieg naświetlania, trwający od 15 do 40 min. Zabiegi te są bezpieczne. Po wykonaniu zabiegu należy nawilżać skórę, a także chronić przed słońcem. Ponadto, należy zrezygnować z sauny, a także peelingów.

Przeciwwskazania

Usuwanie naczynek laserowo, a także rumienia, nie jest możliwe w przypadku zakażenia bakteryjnego czy wirusowego. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie leków światłoczułych przez pacjentów oraz takich, które obniżają krzepliwość krwi. Zabiegu nie wykonuje się także w okresie ciąży.