Zabiegi estetyczne

Światłem w przebarwioną skórę?

odmładzanie laserowe - twarz

Każdy może poradzić sobie ze zmianami starczymi w obrębie skóry właściwej i naskórka. Trzeba jedynie wybrać pewne efektywne metody, do których zaliczyć na pewno można laserowe fotoodmładzanie. Zabieg jest niesamowicie skuteczny, bezpieczny i mało inwazyjny. Jakie są korzyści i na czym dokładnie polega procedura fotoodmładzania laserowego?

Jak wygląda laserowe fotoodmładzanie?

Jest to zabieg niesamowicie prosty. Daną okolicę (najczęściej twarz, szyję, ręce) naświetla się specjalnym, niskoemisyjnym promieniowaniem laserowym. Powoduje to szereg zmian metabolicznych i biochemicznych w obrębie skóry oraz naskórka, które zostaną opisane poniżej. Zabieg trwa około 10-15 minut i jest bezbolesny – jedynie po zabiegu przez krótki czas może występować przejściowy ból. Ale bez obawy – szybko on mija.

Wpływ fizjologiczny promieniowania laserowego

Profesjonalny zabieg fotoodmładzania laserowego pobudza przede wszystkim procesy metaboliczne w obrębie naskórka i skóry właściwej. Poprzez stymulację światłem laserową dochodzi do wzmożenia unaczynienia i przyśpieszenia regeneracji włókien kolagenowych (głównie poprzez aktywację proliferacji fibroblastów, keratynocytów).

Kiedy nie stosować?

Zabieg fotoodmładzania laserowego skóry w Białymstoku nie może być stosowany u osób chorych na cukrzycę, z chorobami zapalnymi skóry oraz zaburzeniami endokrynologicznymi.