Kosmetyki organiczne

Jak prawidłowo dbać o włosy?

Włosy to bez wątpienia bardzo ważny atrybut kobiecości. Należy o nie dbać szczególnie w niezbyt sprzyjającym okresie jesienno-zimowym, kiedy są znacznie bardziej narażone na zimno, wiatr oraz ciągłe deszcze. Również latem, włosy nie mają lekko. Nieustanne prażące słońce powoduje, że stają się suche, łamliwe oraz tracą blask. Właśnie dlatego warto stosować kuracje odżywcze, które przywrócą włosom witalność i sprężystość. Wbrew pozorom nie trzeba na to wydawać majątku. Wystarczy uzupełnić swoją kosmetyczkę o produkty marki Moroccanoil.

W trosce o piękne włosy

Codzienna pielęgnacja zdrowych włosów powinna składać się z masażu głowy oraz wcierania w końcówki dobrej jakości olejków. Zabiegi tego typu pozwalają na lepsze ukrwienie skóry głowy oraz przeciwdziałają rozdwajaniu się włosów. Przynajmniej raz w tygodniu warto nakładać na włosy nawilżającą maseczkę lub olejek wygładzający. Tylko wtedy odwdzięczą się nam pięknym i zdrowym wyglądem oraz sprężystością.

Przyczyny osłabienia włosów

Długotrwałe narażenie na stres, niewłaściwie zbilansowana dieta, zaburzenia gospodarki hormonalnej, kiepskie kosmetyki do pielęgnacji czy zbyt wiele zabiegów stylizacyjnych znacznie osłabiają włosy i w skrajnych przypadkach prowadzą nawet do łysienia.

Właśnie dlatego zanim zaczniemy leczyć włosy od zewnątrz stosując m.in. produkty z serii Moroccainoil, warto zadać sobie pytanie o przyczyny takiego stanu rzeczy.