Zabiegi kosmetyczne

Manicure hybrydowy – czy jest bezpieczny i trwały?

manicure malowanie paznokci

Dla wielu kobiet wygląd jest niezwykle ważny. Regularne wizyty u fryzjera czy kosmetyczek to często również zabiegi relaksacyjne, które pozwalają na odpoczynek od pracy oraz codziennych obowiązków domowych. Obecnie szeroka gama usług na rynku kosmetycznym oferuje zabiegi, które poprawiają wygląd na dłużej, co jest też zaletą. Dzięki hennie brwi czy rzęs można ograniczyć rano swój czas na makijaż, a w przypadku paznokci zastosowanie lakierów hybrydowych pozwoli cieszyć się kolorowymi paznokciami, które nie odprysną.

Paznokcie hybrydowe – trwałość i estetyka?

Lakier hybrydowy utrwala się w specjalnej lampie, dzięki czemu jest dużo trwalszy niż tradycyjne lakiery, które często odpryskują po kontakcie z wodą czy nawet po zwykłych czynnościach domowych. Hybryda Warszawa często wybierana jest przez kobiety, które wybierają się na urlop, które nie chcą martwić się stanem swoich paznokci podczas wyjazdu, a także młode mamy, które nie mają czasu na częsty manicure. Zaletą jest trwałość – taki lakier wytrzyma na paznokciach nawet 3 tygodnie, jednak jego nałożenie jest dłuższe, trwa około godziny. Wadą jest także fakt, że u niektórych kobiet odrost wygląda nieestetycznie już po dwóch tygodniach.

Czy lakiery hybrydowe są bezpieczne?

Wiele kobiet obawia się, że ten rodzaj manicure niszczy płytkę paznokcia. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej bazy płytka jest zabezpieczona przed wpływem lakieru. Niestety nieumiejętne zdjęcie lakieru bywa przyczyną problemów, dlatego najlepiej wybrać zaufana stylistkę paznokci, która zrobi to w sposób profesjonalny. Absolutnie nie wolno zrywać lakieru lub piłować go do naturalnej płytki.

Gdzie można wykonać taki manicure?

Manicure hybrydowy w Warszawie jest oferowany przez wiele gabinetów kosmetycznych np. EasyNails, a także przez stylistki, które pracują w domu, a także z możliwością dojazdu do klientki. Warto zwrócić uwagę by kosmetyczka posiadała odpowiednie certyfikaty potwierdzające jej kwalifikacje, a także czy używała odpowiednich, jednorazowych narzędzi.