Kosmetyki

Jak wybrać balsam do ciała?

balsam do ciała

Balsam do ciała powinien być niezbędnikiem każdej kobiety. Szczególnie jesienią i zimą jego używanie powinno być obowiązkowe. Aby jednak działał on odpowiednio, niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego jego typu, który będzie dostosowany do potrzeb ciała.

Balsamy regenerujące

Tego typu balsamy do ciała są przeznaczone przede wszystkim do skóry dojrzałej, albo zniszczonej. Jeżeli przykładowo skóra się łuszczy, nie jest wystarczająco elastyczna, to powinno się w ramach kuracji stosować do niej właśnie balsam regenerujący. Zawiera on zbiór potrzebnych witamin, dzięki którym skóra będzie w stanie wrócić do dobrego kondycji. Należy jedynie pamiętać o tym, że efekty mogą zacząć być widoczne dopiero po około miesiącu stosowania. Wtedy dopiero można stwierdzić, czy dany kosmetyk się sprawdził, czy też nie.

Balsamy nawilżające

Balsamy nawilżające są najpopularniejszym typem aktualnie dostępnym na rynku. Dzieje się tak dlatego, ponieważ tak naprawdę każdy ich potrzebuje. Skóra wysusza się pod wpływem zimna, gorąca, wody i wtedy jest również podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dlatego też, aby zachować skórę w dobrej kondycji, niezwykle ważne jest systematyczne jej nawilżanie. Balsamy takie dobrze jest stosować dwa razy dziennie, a osoby których skóra jest podatna na wysuszenia jeszcze częściej. Ponadto to właśnie od podatności skóry na wysuszenia powinno się dobrać balsam albo głęboko nawilżający, albo nawilżająco odżywczy.