Kosmetyki

Odpowiednia baza pod makijaż

baza pod podkład

Dobranie odpowiedniej bazy pod makijaż to jedno z najtrudniejszych zadań w świecie kosmetyków. Głównie dlatego, że baza jest tak naprawdę podstawą i zapewnia ona trwałość całego makijażu, ale też niestety bardzo często zapycha ona pory, co skutkuje pogarszającym się stanem skóry. To właśnie dlatego należy dokładnie poznać możliwości swojej skóry, a także jej typ i dobrać bazę, która w pełni spełni swoje podstawowe zadanie.

Jaka baza pod makijaż sprawdzi się latem?

Baza pod podkład powinna być różna, w zależności od tego, kiedy jest ona używana. Wiadomo, że te wybierane na zimę zazwyczaj są nieco grubsze i mniej przepuszczające, niżeli te, które powinno się wybrać latem.
Latem podkład pod makijaż powinien być delikatny, na tyle, aby skóra pod nim mogła spokojnie oddychać, a pory nie zapychały się.
Latem szczególnie warto wybierać bazy na bazie wody, która sprawia, że skóra jest odpowiednio nawilżona i raczej nie grozi jej przesuszenie spowodowane zbyt grubą warstwą makijażu, czy zbyt mocnym słońcem. Choć bazy silikonowe generalnie są łatwiejsze w aplikacji i pozostawiają skórę aksamitną w dotyku, są o wiele bardziej kłopotliwe w tych ciepłych miesiącach, ponieważ tworzą na twarzy grubą, nieprzepuszczalną powłokę. Zazwyczaj to właśnie bazy silikonowe są powodem, dla którego latem skóra jest osłabiona, a na twarzy pojawia się coraz więcej niechcianych i niezbyt dobrze wyglądających, wyprysków.