Akcesoria

Jak dbać o gąbeczki do makijażu?

gąbki do makijażu

O Beauty Blenderze i innych gąbeczkach do podkładu głośno na całym świecie. Ten niepozorny gadżet dosłownie zrewolucjonizował sposób wykonywania codziennego makijażu. Aby jednak efekt był zawsze tak samo zadowalający, gąbeczkę należy stale utrzymywać w czystości.

Mycie po każdym użyciu

Nieodpowiednie dbanie o higienę gąbeczki do makijażu może dopuścić do rozwoju wewnątrz niej grzybów, bakterii i innych drobnoustrojów. Wilgotna, brudna powierzchnia jest dla nich bowiem idealnym miejscem. Dlatego po każdym użyciu gąbki do makijażu, należy dokładnie umyć ją w ciepłej wodzie z mydłem. Bardzo ważne jest to, aby została ona również całkowicie wysuszona. Wystarczy ją wówczas pozostawić w ciepłym miejscu lub delikatnie osuszyć suszarką z niskim nawiewem.

Trwałe zabrudzenie gąbeczki do podkładu

Jeśli po którymś użyciu gąbka do makijażu nie zostanie dokładnie umyta, mogą powstać na niej trwałe zabrudzenia. Wcale nie oznacza to jednak, że gadżet jest wówczas bezużyteczny. Zmycie zaschniętego podkładu może być jednak znacznie trudniejsze, niż czyszczenie wtedy, kiedy jest on jeszcze mokry. Gąbeczkę należy myć wodą z dużą ilością mydła, a jeśli to nie wystarcza, nasączyć ją płynem do demakijażu. Najczęściej to pozwoli na pozbycie się wszystkich trwałych zabrudzeń. Dla osób które nie mają czasu na długie i dokładne mycie gąbek, dobrym sposobem może być namoczenie ich w wodzie z mydłem lub płynem do prania i pozostawienie na kilkanaście minut.