Kosmetyki

Co na łamiące się włosy?

Włosy mogą łamać się na przykład na skutek poważnego osłabienia spowodowanego stresem i wyniszczającą dietą. Jednak dużo częściej kruszenie i łamanie się włosów jest spowodowane ich silnym zniszczeniem. Problem ten dobrze znają zwłaszcza kobiety, które rozjaśniają włosy, a także miłośniczki prostownicy, szczególnie gdy posiadają kiepskie urządzenie.

Na czym polega łamanie się włosów?

Najpierw na włosach pojawiają się białe kropki, które są widoczne nawet w przypadku blondu, a na ciemnych włosach mogą wyglądać tak, jakby pasma były posypane mąką. W miejscu kropek włosy urywają się, przez co stają się krótsze, przy czym może to dotyczyć nie tylko końcówek – skrajnie zniszczone włosy łamią się przy samej głowie! Powoduje to znaczne przerzedzanie włosów. Kruszenie się jest mniej zauważalne, często kobiety zauważają, że ich włosy nie rosną mimo upływu czasu – oznaczać to może, że ich końce kruszą się, przez co długość jest taka sama.

Silna regeneracja

Mocno zniszczone, spalone włosy nie zawsze da się uratować, nieraz nie ma innego wyjścia, jak tylko je obciąć. Warto jednak wpierw sięgnąć po głęboko odżywcze maski lub kurację Silaplex Montibello. Jest to produkt przeznaczony specjalnie dla łamliwych włosów, które dzięki niemu stają się mocniejsze. Stosowanie preparatu Silaplex może uratować spalone włosy i uchronić przed koniecznością ich ścięcia, co jest ważne zwłaszcza dla pań zapuszczających włosy.