Akcesoria

Jak dobrze rozprowadzić fluid na twarzy

gąbka do makijażu real techniquesWspółcześnie bardzo mocny jest makijaż, którego praktycznie nie widać na skórze. Nowy takim makijażu dobrze wyglądają zarówno młode dziewczyny, jak też starsze kobiety z zadbaną i wypielęgnowaną skórą. Podstawą takiego makijażu są dobrej jakości kosmetyki, które są umiejętnie nałożone na twarz. Warto nauczyć się dobrze rozprowadzać fluid czy puder sypki, wykorzystując do tego na przykład gąbeczki do podkładu, albo odpowiednie pędzle.

Gąbki do makijażu do nakładania fluidu

Gąbki do nakładania fluidu to stosunkowe nowy akcesorium wykorzystywane przez makijażystów. We wszystkich sferach życia co chwilę powstają nowe gadżety, a zatem również makijażyści co jakiś czas zaskakiwani są przez producentów akcesoriów. Ostatnio hitem są właśnie gąbeczki do podkładu, takie jak na przykład gąbka do makijażu real techniques – https://darmarsklep.pl/gabki-i-blendery/0,real-techniques. Za pomocą takiej gąbki fluid można rozprowadzić bardzo dokładnie, dzięki czemu świetnie stopi się on ze skórą i będzie mało widoczny. Ważne jest bowiem to, by fluidu nie nałożyć zbyt dużo, aby twarz nie wyglądała jak maska.

Jak dobrze rozprowadzić fluid na twarzy

Aby fluid dobrze rozprowadzał się na skórze twarzy, buzia musi być wcześniej odpowiednio przygotowana do nałożenia makijażu. Oznacza to, twarz z rana należy przemyć tonikiem by wyrównać jej pH, a następnie nałożyć jakiś kosmetyk nawilżający. Po wchłonięciu się tych kosmetyków można przystąpić do nakładania fluidu. Przy pomocy gąbeczki do podkładu niewielką jego ilość należy wklepać miejsce przy miejscu, a potem utrwalić za pomocą pudru sypkiego.