Kosmetyki organiczne

Co dobrego dają nam pszczoły

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się na temat tego jak ogromne znaczenie dla funkcjonowania ludzi mają pszczoły. Podkreśla się wpływ tych niewielkich pracowitych owadów na nasz cały ekosystem. Dobroczynna praca pszczół jest również szeroko wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym. Co dobrego dają nam zatem pszczoły?

Miód

Oczywiście główne produkt ich działalności to po prostu wspaniały miód. Miód jest bardzo szeroko wykorzystywany w kosmetyce od dawna. Ceniony jest za jego właściwości odżywcze, przeciwzapalne, a także za wyjątkowo piękny zapach. Miód jest składnikiem kosmetyków do ciała i do twarzy, a także do włosów. Można dodawać go również do kosmetyków wytwarzanych w domu takich jak na przykład peelingi. Miód świetnie sprawdzi się również w roli maski odżywczej na spierzchnięte usta.

Wosk pszczeli

Drugi ważny produkt pochodzący z ula to po prostu wosk pszczeli. Można powiedzieć, że jest produktem ubocznym ich działalności, ale tak naprawdę ludzie również potrafią go wspaniale spożytkować. To właśnie wosk pszczeli jest również składnikiem kosmetyków, a także wspaniałych świeczek, które pachną w wyjątkowo odprężający sposób. Bardzo często można zatem kupić ręcznie wyrabiane świeczki z wosku pszczelego, których palenie jest dla naszego organizmu dużo bardziej zdrowe, niż palenie świeczek z parafiną. Przy najbliższej wizycie w pasiece po miód, warto zatem kupić też zestaw pachnących świeczek z wosku pszczelego.