Zabiegi kosmetyczne

Peeling kawowy – co warto wiedzieć?

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia, dlatego też coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstwa peelingu kawowego. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób pozbyć się martwego naskórka oraz jak wygładzić i odżywić skórę.

O czym należy pamiętać?

Peeling kawowy bardzo pozytywnie wpływa nie tylko na wygląd skóry, ale również na krążenie krwi, dlatego też warto poważnie nim się zainteresować. Dzięki systematycznemu peelingowi pozostałe kosmetyki będą efektywniejsze i skuteczniejsze. Warto wspomnieć również i o tym, że w peelingu kawowym czynny udział biorą drobinki łupin orzechów i niewielkie granulaty polietylenowe, dlatego też nie jest to najlepszy wybór dla alergików. Peeling kawowy to doskonała propozycja nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn.

Jakie są rodzaje peelingu kawowego?

Jak łatwo się domyśleć w dzisiejszych czasach można wyróżnić kilka rodzajów peelingu kawowego, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z zaletami i wadami poszczególnych zabiegów. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście tradycyjny peeling mechaniczny, który wymaga dodatkowego masażu. Bardzo wiele osób korzysta również z dobrodziejstwa peelingu enzymatycznego, który z kolei polega na nałożeniu na twarz specjalnej maseczki oraz na wałkowaniu jej po kilku minutach. Jest to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą rozpuścić wszystkie martwe naskórki. Na samym końcu warto wspomnieć o peelingu typu peel-off, który także polega na nałożenie na twarz specjalnej maseczki. Po zastygnięciu maska jest stopniowo zdejmowana niewielkimi płatkami jak zwykły plaster.