Kosmetyki Kosmetyki organiczne

Mydło mydłu nierówne

Na pewno łatwiej jest skorzystać z asortymentu drogerii i kupić gotowe mydło, tym bardziej, że kuszą one fikuśnymi kształtami, ładnymi zapachami i ciekawym opakowaniem. Warto jednak zwrócić uwagę z czego jest zrobione, a nawet zrobić je samemu w domu.

Składniki najwyższej jakości

Nie jest to wcale takie trudne, jakby mogło się wydawać w pierwszym momencie, a w dobrym sklepie z półproduktami kosmetycznymi na pewno znaleźć wszystko, co potrzebne do realizacji tego planu. Można kupić gotową bazę mydlaną, ale jest to pójście na łatwiznę, więc lepiej pokusić się o prawdziwe, własne mydło. Sekretem jego udanego wykonania są najwyższej jakości składniki oraz bardzo dokładne ich odmierzanie, nie ma tutaj miejsca na wykonywanie czegokolwiek „na oko”. Zwykle też lepiej wykonać od razu większą ilość, która starczy na długi czas.

Co dodać, a czego unikać

Sklep z półproduktami kosmetycznymi (https://mydlasie.pl/) oferuje takie rzeczy i substancje jak: szlachetne oleje i tłuszcze roślinne, chociażby olej rycynowy czy tłuszcz kokosowy, odżywcze dodatki jak mleko kozie czy aloes, przyprawy lub zioła, tutaj może być to szałwia, nagietek czy cynamon, a także całe mnóstwo olejków eterycznych nie tylko o pięknym zapachu, ale też skutecznym działaniu. Jest też szereg rzeczy, których kategorycznie nie powinno się dodawać, jak spieniacze czy utwardzacze, a które zwykle znajdują się w mydłach kupowanych w pierwszym lepszym sklepie.