Kosmetyki

ABC lakieru hybrydowego

Manicure oraz pedicure hybrydowy stały się niezwykle popularne, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Swoje powodzenie zawdzięczają głównie trwałości oraz efektownej prezencji. Czym jednak różni się lakier hybrydowy od zwykłego?

Lakiery hybrydowe – charakterystyka

Lakiery hybrydowe wyjątkowo długo utrzymują się na paznokciach. W porównaniu do tradycyjnych lakierów, nie odpryskują, mają lepszy połysk oraz bardziej wyrazisty kolor. Trwałość manicure oraz pedicure hybrydowego szacuje się na okres około 3 tygodni oraz wymaga utwardzenia w specjalnej lampie UV lub LED. Lakier hybrydowy powstał z połączenia klasycznego lakieru oraz żelu. Producenci tych produktów twierdzą, iż w składzie nie znajdują się żadne szkodliwe dla płytki paznokcia substancje.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy powinien zostać wykonany przez specjalistę z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Istotne jest bowiem prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia, tak, aby nie została uszkodzona na skutek nałożenia lakieru hybrydowego. Przed nałożeniem właściwej warstwy lakieru, ważne jest posmarowanie paznokci bazą. Po nałożeniu każdej kolejnej warstwy, lakier utwardzany jest w lampie UV lub LED. Paznokcie nie muszę schnąć, po utwardzeniu manicure jest gotowy, lśniący oraz wyrazisty.

Wybór lakierów hybrydowych Cocolita to idealne rozwiązanie na ważną uroczystość lub wyjazd wakacyjny. Trwałość manicure oraz pedicure hybrydowego sprawiły, iż obecnie jest wielu zwolenników tego rozwiązania. Warto pamiętać, iż istotne jest sprawdzenie salonu, z którego usług planuje się skorzystać.