Kosmetyki

Dlaczego marka Clinique jest tak popularna?

Kosmetyki Clinique od wielu lat cieszą się ogromną popularnością, a na Facebooku marka posiada miliony fanów. Co sprawia, że ludzie tak chętnie po nie sięgają? Dlaczego darzą markę tak dużym zaufaniem?

Kosmetyki bez alergenów

Firma Clinique wykorzystuje do swoich kosmetyków takie składniki, w których nie ma alergenów. Produkty zawsze są rzetelnie badane pod kątem alergologicznym. Ponadto są dopasowane do czterech typów cery. Specjaliści z zakresu dermatologii badają reakcje skórne zanim kosmetyki zostaną dopuszczone do sklepów. Badana grupa liczy 600 osób, które sprawdzają produkt aż po 12 razy, co łącznie daje 7200 aplikacji. Wystarczy jedno niewielkie podrażnienie, a kosmetyk nie trafia na półki sklepowe, a zamiast tego ląduje w koszu i zostaje opracowywany na nowo, aż do momentu, w którym będzie idealny.

Produkty bezzapachowe

Kosmetyki marki Clinique nie są produktami tanimi, jednak zdecydowanie są warte każdej wydanej złotówki. Przekonało się o tym już wiele osób. Amerykańska Akademia Dermatologii udowodniła, że substancje zapachowe są najczęstszym czynnikiem powodującym większość wysypek, wobec czego firma robi produkty bezzapachowe. 

Profesjonalna pomoc

Żeby jak najlepiej spełnić oczekiwania klienta i odpowiednio mu pomóc, marka Clinique inwestuje pieniądze w szkolenia dla swoich konsultantów, którzy zdobywają kompetencje, by przeprowadzać bezpłatne badania określające rodzaj skóry. Dzięki temu mogą oni pomóc indywidualnie dobrać jak najlepsze kosmetyki dla potrzeb danej osoby.