Uncategorized

Esencja do twarzy

Czym jest esencja do twarzy? Kto powinien ją stosować? Jakie zalety daje korzystanie z esencji do twarzy?

Esencja do twarzy

Esencja jest stosowana do pielęgnacji twarzy – jest lekka, ma składniki nawilżające, które wspomagają wymianę komórek i naprawę cery.

Standardowo występuje na bazie wody, może mieć postać żelu, dwufazową lub lejącą. W składzie najczęściej znajdziemy glicerynę, witaminy, ekstrakty z roślin, probiotyki, czy kwas hialuronowy. Podkreślić należy, że esencja jest mniej skoncentrowana i nieco lżejsza niż serum.

Kto powinien używać esencji do twarzy?

Esencje stosowane na twarz są szczególnie preferowane na Dalekim Wschodzie – Azjatki bowiem są podatne na utratę wilgotności skóry. Takie kosmetyk przyda się każdemu, kto ma odwodnioną cerę i często przebywa w ogrzewanym lub klimatyzowanym pomieszczeniu.

To dobra opcja także po złuszczaniu skóry, podczas wypoczynku w gorącym kraju, przed lotem, czy wtedy, gdy skórę warto nawilżyć. Bardzo dobrze sprawdza się także pod filtrami.

Zalety stosowania esencji do twarzy

Główną zaletą stosowania esencji jest nawodnienie skóry i przygotowanie na przyjęcie serum z aktywnymi składnikami. Nawilżona skóra łatwiej wchłonie kosmetyki, co wpływa na skuteczność i głębsze dotarcie produktu. Esencja nie roluje się, jest bardzo lekka i można ją nakładać nawet warstwami. Znajdziemy ją w każdej drogerii lub w sklepach internetowych. Warto dobrać esencję do typu danej cery i stosować w przypadku zaistnienia potrzeby nawilżenia skóry.

Esencja do twarzy ma wiele zwolenniczek, chętnie korzystają z niej kobiety z suchą skórą.