Kosmetyki

Krem pod oczy dopasowany do wieku

Młode kobiety zwykle nie przejmują się tym, że za kilka lat ich uroda przeminie, jeśli już teraz nie zadbają o odpowiednią pielęgnację swojej skóry. Bardzo ważne są obszary najdelikatniejsze, czyli przykładowo skóra na szyi czy też po oczami. W ich przypadku bardzo szybko widać pierwsze oznaki starości, które odejmują atrakcyjności. Warto jest wówczas sięgnąć po kremy pod oczy z tej strony, dzięki którym można uchronić się przed nieestetycznymi cieniami czy też powstaniem zmarszczek. 

Jakie kremy na cienie pod oczami dla młodej kobiety? 

Już w wieku dwudziestu lat wart sięgnąć po kremy pod oczy, gdyż wtedy to właśnie zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia się komórek skóry. Im szybciej się zainterweniuje, tym możliwe będzie uchronienie się przed głębszymi zmarszczkami, które niestety są już bardzo trudne do usunięcia. Na początek zaleca się wybierać kremy pod oczy głownie o działaniu nawilżającym. Należy szukać kosmetyków przeciwzmarszczkowych z oznaczeniem 20+. 

Najlepszy krem pod oczy dla kobiet po 30. i 50. roku życia

Wraz z upływem lat należy sięgnąć po inny rodzaj kremu pod oczu, takiego bardziej odżywczego i regenerującego. Chodzi tutaj i kosmetyki przeciwzmarszczkowe, które zatrzymają wodę w komórkach i będą przeciwdziałać powstawaniu kurzych łapek, które są zmorą dojrzałych kobiet. W kremie pod oczy powinny znajdować się ekstrakty roślinne, olejki i witaminy, które będą stymulować włókna elastyny i kolagenu. Powinny one tez mieć delikatne działanie liftingujące. Po 50. roku życia kremy pod oczy powinny być bogate w substancje przeciwzmarszczkowe, zwiększające napięcie skóry i modelujące owal twarzy.