Kosmetyki

Idealny makijaż do pracy

Makijaż to wielki sprzymierzeniec każdej kobiety. Pomaga ukryć niedoskonałości naszej urody i uwydatnia, to co jest w nas najpiękniejsze.  W kryzysowych sytuacjach dodaje pewności siebie.

Jak wykonać idealny makijaż do pracy?

Podstawą jest dobrze nawilżona i zadbana cera. Na takiej skórze zdecydowanie lepiej utrzymują się wszytki kosmetyki. Także podkład oraz korektor. Ich odcienie powinny być dobrze skomponowane z odcieniem naszej skóry, a ten w ciągu roku może się zmieniać. Wszak latem większość z nas choć trochę się opala.

Gra w kolory

Makijaż do pracy nie może być zbyt intensywny i ekstrawagancki. Zwłaszcza, jeśli w naszym miejscu pracy obowiązują rygorystyczne zasady co do dress codu. Najlepiej sprawdzi się klasyczna paleta barw, która zawsze wygląda elegancko i profesjonalnie. Postawmy na kosmetyki, które długo utrzymują się naszej twarzy. Idealnie sprawdzą się tusz wodoodporny oraz Max Factor Lipfinity. Ta szminka jest bardzo trwała i dostępna w szerokiej gamie kolorów do wyboru.

Jak bardzo szybko  odświeżyć swój wygląd w ciągu dnia?

W pracy warto mieć przy sobie niewielką kosmetyczkę, w której będziemy trzymać podstawowe produkty. Przydadzą się delikatne bibułki matujące, które pozwolą zdjąć nadmiar sebum, które wydziela  w trakcie dnia, jednocześnie nie rozmasują makijażu. Potem możemy ponownie delikatnie przypudrować twarz. Pamiętajmy jednak żeby nie przesadzić z ilością kosmetyku. W innym przypadku uzyskamy efekt maski, który nigdy nie prezentuje się zbyt korzystnie…

Max Factor Lipfinity dostępne tutaj.