Kosmetyki

Koreańska pielęgnacja twarzy

W Korei podejście do pielęgnacji twarzy jest znacznie inne niż w krajach zachodnich. Podczas gdy w Europie czy Ameryce codzienne czynności związane z pielęgnacją twarzy są obowiązkiem, w Korei to sprawiający przyjemność codzienny rytuał przynoszący niesamowite efekty.

Podstawy koreańskiej pielęgnacji

Koreańska filozofia pielęgnacji twarzy opera się na skupieniu się na potrzebach skóry. Nie chodzi o to, by nakładać na twarz dziesiątki produktów, ale zwrócić uwagę na stan skóry i zapewnić jej odpowiednią pielęgnację. Podstawą jest przede wszystkim oczyszczanie, peeling i tonizowanie twarzy.

Koreanki nie wyobrażają sobie pójść spać bez wcześniejszego demakijażu i oczyszczenia twarzy. Składa się z dwóch etapów: oczyszczanie olejami, a następnie oczyszczanie żelem, mleczkiem lub pianką.

Peeling to kolejny ważny element pielęgnacji twarzy. Ma on za zadanie złuszczyć martwy naskórek oraz oczyścić pory. Koreanki stosują peeling co najmniej raz w tygodniu. Ważne, by nie robić tego codziennie.

Koreańska pielęgnacja nie może obejść się bez tonizowania twarzy. Tonik przywraca skórze prawidłowe pH i przygotowują skórę do przyjęcia kremu. 

Hit, czyli maski koreańskie na płachcie

Maski na twarz w formie płótna nasączonego substancjami odżywczymi i nawilżającymi zdobywają coraz szersze grono wielbicielek. Nic w tym dziwnego, ponieważ taka forma masek sprawia, że substancje aktywne wnikają szybciej w głąb skóry. Mają wysoki poziom substancji odżywczych, takich jak: witamin, składników nawilżających, regenerujących i rozświetlających cerę.

Koreańska pielęgnacja dostępna po kliknięciu tutaj.