Kosmetyki

Ile razy w tygodniu robić peeling

Peeling to jeden z najważniejszych kosmetyków jeżeli chodzi o rytuały pielęgnacyjne dla cery oraz dla ciała. To właśnie dzięki peelingom można usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka i przywrócić skórze naprawdę ładny koloryt i blask. Warto tylko wiedzieć o tym, że stosowanie peelingów trzeba mieć pod kontrolą i nie wolno robić tego zbyt często.

Peeling do twarzy


Jak często można zatem stosować na przykład peeling do twarzy? Jeżeli wybiera się gotowy kosmetyk o łagodnej strukturze, na przykład od marki bodyboom, należy wykonywać go zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Zwykle tego typu kosmetyki można nakładać dwa lub maksymalnie 3 razy w tygodniu. Wtedy dobrze jest zrezygnować z innych kosmetyków myjących z drobinkami złuszczającymi, na przykład z żelu do mycia twarzy.

Peeling do ciała


Jak często można natomiast stosować peelingi do ciała? Tutaj można pozwolić sobie na częstszą pielęgnację przy użyciu tego typu kosmetyku, szczególnie jeżeli wybiera się niezwykle delikatne peelingi, na przykład od bodyboom. Wtedy ciało można masować nawet trzy lub cztery razy w tygodniu. Dzięki temu skóra będzie aksamitna i naprawdę odzyska bardzo ładny kolor. Taki peeling warto wykonywać również wtedy, gdy regularnie korzysta się na przykład z opalania natryskowego lub używa się samoopalacza. Aby kosmetyki opalające dobrze wchłonęły się i dały naprawdę ładną i równomierną opaleniznę, wcześniej trzeba odpowiednio przygotować ciało. Zobacz cukrowy peeling do ust.