Ochrona skóry

Aloe vera do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego

Aloes jest obecnie bardzo popularny i wykorzystywany na szeroką skalę. Sięga po niego przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny oraz medycyna. Dostępny jest w postaci żelu, wyciągu, soku, kapsułek, maści czy kremu. Czas najwyższy zainteresować się tą niesamowitą rośliną. 

Jak działa sławny aloe vera, czyli żel aloesowy?

Jak najbardziej warto uprawiać swój własny aloes, którego miąższ jest niezwykle cenny. Liście tej rośliny zawierają żelową substancję, w której znajdują się minerały mikroelementy, enzymy i aminokwasy. Jest to skarbnica składników aktywnych, które wspierają zdrowie i urodę. Zewnętrzne stosowanie żelu z aloesu wiąże się z wieloma korzyściami. działa on przeciwzapalnie, zmiękczająco, przeciwświądowo, przeciwobrzękowo, łagodząco, regenerująco. Odżywia i regeneruje skórę, spowalnia rozwój patogenów. Pomaga też w gojeniu poparzeń słonecznych i poprawia ukrwienie skóry. Warto po niego sięgnąć przy ukąszeniach i użądleniach owadów. Przy łuszczycy także się świetnie sprawdza. 

Żel z aloesu działa też wewnętrznie

Czysty żel z miąższu aloesu można stosować nie tylko zewnętrznie, ale też wewnętrznie. Okazuje się, że wiążą się z tym liczne korzyści dla zdrowia. Aloes stosowany wewnętrznie redukuje stany zapalne układu trawiennego, łagodzi niestrawność i przeciwdziała zaburzeniom trawienia. To jednak nie koniec. Aloesowi przypisuje się nawet działanie przeciwobrzękowe i przeciwbólowe. Jeśli chcemy w naturalny sposób wzmocnić system immunologiczny, to jak najbardziej warto regularnie sięgać po aloes, gdyż działa on immunostymulująco.