kosmetyki do włosów

Koloryzacja włosów dziś, a dawniej

Koloryzacja włosów to zabieg dzięki któremu każda kobieta może cieszyć się upragnionym kolorem włosów. Oferowane na rynku kosmetycznym farby, kremy do włosów oraz pianki koloryzujące pozwalają na spektakularną metamorfozę nie tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, lecz także w warunkach domowych. 

Farbowanie włosów w domowych warunkach

Decydując się na samodzielną koloryzację włosów, warto zawsze pamiętać o tym, aby odpowiednio dobrać kolor, zarówno do naturalnego odcienia włosów, jak i karnacji oraz tęczówki oka. 

Niezwykle ważny jest także wybór właściwego produktu. Ich wybór na rynku kosmetycznym jest dziś ogromny. Ze względu na trwałość można wymienić: szamponetki, kremy koloryzujące, kosmetyki w sprayu lub tradycyjne farby  w szerokiej palecie barw. 

Najmniej trwałym preparatem jest szamponetka, która to utrzymuje kolor na włosach tylko do kilku myć. Nieco dłużej efektem można cieszyć się stosując pianki, szampony oraz kremy koloryzujące. Natomiast dla kobiet, które to liczą na bardziej trwały efekt polecane są wysokiej jakości farby do włosów.

Farbowanie włosów dziś, a dawniej 

Farbowanie włosów jest znane od końca dziewiętnastego wieku. Wówczas to ludzie nauczyli się skutecznie rozjaśniać włosy przy pomocy utleniaczy, a z czasem powstały inne preparaty do farbowania włosów. 

Obecnie możliwość zmiany koloru włosów jest wręcz nieograniczona i co najważniejsze bezpieczna dla włosów. Stosowane techniki koloryzacji włosów pozwalają na zabawę różnorodnymi kolorami, począwszy od tonacji bardziej naturalnych aż po geometrycznie „piksle” w różnorodnych kolorach.

Dziś  farbowanie włosów ma charakter wręcz  wielowymiarowy, a mnogość technik sprawia, że ten zabieg fryzjerski można nazwać prawdziwą sztuką.

Oferta sprzedażowa: koloryzacja włosów w sklepie Cocolita.pl.