kosmetyki do włosów

Jak stosować piankę do włosów?

Pianka, jeden z podstawowych produktów do stylizacji włosów wydaje się być prosta w użytkowaniu. Ot, potrząsnąć opakowaniem, wycisnąć kosmetyk, wetrzeć we włosy i je ułożyć mniej lub bardziej podobnie do wymarzonego wzoru. Otóż specjaliści fryzjerstwa mają na ten temat inne zdanie.

Pianka do włosów

Aerozole lub pojemniki z pompką zawierają wodny roztwór żywicy usztywniającej, środki powierzchniowo czynne, wodę jako rozpuszczalnik, substancje uzupełniające recepturę (m.in. konserwanty, dodatki zapachowe) oraz gaz (np. propan, butan, izobutan). Ponieważ wspomniana żywica ulega rozwarstwieniom, bardzo ważne jest wstrząśnięcie pojemnikiem przed użyciem pianki po to, by uzyskać jednolitą substancję na całej długości włosów.

Pojemnik wstrząśnięty, co dalej?

Krok pierwszy to dobór odpowiedniej pianki do rodzaju włosów. Posklejane, wiszące niczym strąki pasma włosów nie będą dobrze się prezentować. Do wyboru są: pianki zwiększające objętość, unoszące włosy u nasady, do włosów kręconych, cienkich i delikatnych, mocno utrwalająca, do włosów siwych lub farbowanych. Kolejnym krokiem jest wstrząśnięcie pojemnikiem i rozprowadzenie kosmetyku na włosy. Najlepiej, aby włosy były lekko wilgotne i podzielone na sekcje. Piankę do włosów należy wgnieść rękoma lub rozprowadzić grzebieniem (grzebień o szeroko rozstawionych zębach do włosów grubych i gęstych, grzebień o gęstych zębach do włosów cienkich). Prawie każdy fryzjer doda także, aby
opuścić głowę na dół i nałożyć ją na pasma znajdujące się od spodu, a następnie po podniesieniu głowy nałożyć ją na wierzchnie pasma. Kolejnym krokiem jest ułożenie fryzury za pomocą suszarki, grubej szczotki i / lub prostownicy.

Pianka – czy jest bezpieczna dla włosów?

Współczesne kosmetyki można stosować bez obaw. Składniki pianki są całkowicie bezpieczne. Toksyczne, dawniej stosowane substancje, np. chlorek metylenu, zostały zakazane do stosowania. Pianki nie tylko utrwalają fryzurę – pokrywając włosy warstwą ochronną nabłyszczają je, nawilżają i pielęgnują.