Kosmetyki

Higiena osobista w dobie pandemii

Dbanie o siebie i swój wygląd osobisty bardzo dobrze o nas świadczy. Również my sami czujemy się lepiej, kiedy wyglądamy schludnie i kiedy inni mocniej nas doceniają. Dlatego też zadbane osoby widywane są częściej na wyższych stanowiskach w pracy i znajdują partnerów, którzy wyglądają świetnie wizualnie. Zimą i wiosną w Polsce bardzo często panują wirusy, na które nie zawsze możemy być do końca odporni. Musimy być więc świadomi tego, że powinniśmy używać różnego rodzaju środków czystości, dzięki którym nasza wytrzymałość organizmu będzie zdecydowanie wyższa, a my będziemy mogli chodzić do pracy z większym spokojem.

Żel antybakteryjny do rąk i stóp

Żele antybakteryjne to środki, które szczególnie na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy znikają z półek w ogromnym tempie, a ich producenci zacierają ręce. Panują bowiem niebezpieczne wirusy, którym musimy się przeciwstawić. Płyn antybakteryjny w żelu to środek, który przydaje się nie tylko podczas trwania wirusów, ale także wtedy, kiedy udajemy się w miejsca, których nie jesteśmy do końca pewni i chcemy mocniej zadbać o swoje zdrowie i higienę. Szczególnie zagraniczne wycieczki do Afryki i w nieco mniej cywilizowane miejsca niż Europa, powinny być przez nas traktowane z większą przezornością.

Czyste dłonie

Nie trzeba prawie nikomu powtarzać, że nasze dłonie powinny być myte co najmniej kilkanaście razy dziennie. Wiele razy dotykamy bowiem pieniędzy, które mogły mieć przed nami osoby zarażone poważnymi chorobami. Niestety często bagatelizujemy takie kwestie i zaczynamy martwić się dopiero po fakcie, kiedy wirus nas dopadnie. Żele antybakteryjne to preparaty, które zostały stworzone właśnie po to, abyśmy mogli odkazić dłonie i stopy po powrocie do domu. Da nam to dużo większą gwarancję, że wirusy będą się od nas trzymać bardzo daleko.