Kosmetyki

Pielęgnacja dla najdelikatniejszej skóry od Mustela

Aby odpowiednio zadbać o delikatny naskórek noworodka i niemowlęcia, a także skórę mamy – potrzebne są kosmetyki, które spełnią wymagania tych szczególnych osób. Ważne jest zatem nie tylko odpowiednie nawilżenie i pielęgnacja, ale również szereg innych rzeczy. Na co zwrócić uwagę?

Skład produktu

Aby kosmetyk rzeczywiście pielęgnował skórę, musi być pozbawiony niekorzystnych substancji – najczęściej silnie chemicznych środków. Wśród kosmetyków firmy Mustela https://www.aptekagalen.pl/mustela można znaleźć produkty oparte na naturalnych składnikach, które pomogą wytworzyć naturalną barierę lipidową na naskórku dziecka.

Warto wziąć pod uwagę, że skóra malucha jest kilkukrotnie cieńsza niż w przypadku osoby dorosłej, dlatego tak duże znaczenie ma, by odpowiednio dobrać kosmetyk do pielęgnacji. Produkty takie jak kremy do strefy podpieluszkowej czy balsamy do całego ciała powinny mieć maksymalnie naturalne składy.

Innowacja przede wszystkim

Wiedza na temat skóry, wchłaniania poszczególnych składników oraz tego, jak są tolerowane, rośnie z roku na rok. Dlatego też wśród kosmetyków Musteli można znaleźć wiele wyrobów, które nie zawierają takich substancji jak parabeny czy alkohol lub ftalany.

Dzięki temu zyskuje się pewność, że produkt nie zaszkodzi dziecku, a wręcz przeciwnie: wspomoże mamę w codziennej pielęgnacji delikatnej skóry. Warto również pamiętać, że dla samej młodej mamy firma także oferuje cały szereg naturalnych, delikatnych kosmetyków – między innymi przeznaczonych do pielęgnacji ciała tuż po porodzie i później.