kosmetyki do włosów

Farby, które nie niszczą włosów. Co warto wybrać?

Często można spotkać się z przekonaniem, że farby powodują zniszczenie włosów. Jednak na rynku znajdują się również takie produkty do koloryzacji, które nie tylko nadają fryzurze efektowny wygląd, ale dodatkowo pielęgnują kosmyki. Co warto wybrać?

Dzięki odpowiednio dobranym farbom do włosów nie tylko można uzyskać wymarzony kolor. Co więcej, włosy wcale nie muszą być wtedy narażone na nadmierną suchość, złamania czy wypadanie, co bywa konsekwencją systematycznego stosowania produktów koloryzujących.

Farby bez amoniaku

Jednym z głównych zagrożeń dla farbowanych włosów jest amoniak. To silny związek, który podczas zabiegu powoduje otwarcie łusek włosów i pomaga w usunięciu z nich naturalnego pigmentu oraz wprowadzaniu do nich nowego pigmentu z farby. Regularnie farbowane włosy mogą wtedy stracić swoją kondycję, a tym samym będą wymagały potem specjalnych, często drogich zabiegów regenerujących.

Rozwiązaniem jest zastosowanie farby do włosów bez amoniaku. Takie kosmetyki polecane są głównie do koloryzacji „ton w ton”, czyli nie zmieniają one znacznie koloru włosów, a przy tym wymywają się do około 28 myć. Dzięki takim produktom można nadać fryzurze efektowny wygląd pełen świetlistych refleksów – także w przypadku siwych włosów.

Naturalne farby do włosów

Wśród farb, które nie niszczą włosów, znajdują się również kosmetyki pochodzenia naturalnego. Obecnie cieszą się one coraz większym zainteresowaniem – są nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne dla fryzury oraz dla środowiska naturalnego.

Tego typu farba do włosów bazuje najczęściej na naturalnych, ziołowych składnikach, w tym między innymi na hennie. Jest ona znanym ziołem stosowanym od wieków w Indiach przez tamtejsze kobiety, by uzyskać głęboki, lśniący odcień swoich włosów. Takie kosmetyki są proste w użyciu, a uzyskane z nimi efekty długotrwałe.