Ochrona skóry

Przed czym chronią kremy z filtrem?

opalanie - aplikacja kremu z filtrem

Każdy doskonale wie, że kremy z filtrem to niezbędne wyposażenie podczas każdego opalania. Dlaczego jednak krem do twarzy z filtrem powinien być stosowany również codziennie? Przed czym konkretnie on chroni?

Co grozi skórze?

Skóra twarzy jest w ogromny stopniu zagrożona działaniem na nią światła słonecznego. Nie tylko powoduje jej poparzenie i bardzo nieestetyczny wygląd, lecz przede wszystkim wpływa na jej bardzo szybkie starzenie się. To jedna nie wszystko, ponieważ światło słoneczne, a konkretniej zawarte w nim promieniowanie UV, to również bardzo poważne zagrożenie podrażnieniami i licznymi przebarwieniami, a nawet zmianami nowotworowymi, które mogą zagrażać życiu. Wszystko to powoduje, że krem do twarzy z filtrem powinien być jednym z podstawowych kosmetyków. Zarówno u pań, jak i u panów.

Kiedy powinno się stosować krem z filtrem do twarzy?

Kiedy zatem konkretnie powinno się stosować taki krem? Oczywiście najpopularniejszą odpowiedzią będzie opalanie na plaży, lecz tak naprawdę takiego kremu powinno się używać dosłownie codziennie. Warto go mieć na twarzy przy każdy wyjściu na powietrze, gdy operuje silne słońce.

To jednak nie wszystko, ponieważ jak się okazuje, szkodliwe promieniowanie nie jest generowane jedynie przez słońce, lecz również przez monitory komputerowe, a także przez nowoczesne żarówki. Z tego powodu kremu powinno się używać nawet wtedy, gdy nie wychodzi się na zewnątrz, lecz pozostając w pomieszczeniu. Nic więc dziwnego, że to właśnie krem do twarzy traktowany jest jako jeden z najczęściej używanych kosmetyków o poranku.