kosmetyki do włosów

Sekrety pielęgnacji włosów zniszczonych

Suszenie suszarką, prostowanie gorącą prostownicą i nadawanie skrętu rozgrzaną lokówką – to prosta droga do szybkiego zniszczenia włosów. Na nasze pukle źle wpływa również ich zbyt częste farbowanie. Co ciekawe, na stan naszych włosów ma również wpływ to, co jemy. Jeśli dieta jest nieprawidłowa, zawiera dużo przetworzonej żywności, wówczas negatywnie odbija się to na naszej czuprynie. Włosy stają się łamliwe, widoczne są porozdwajane końcówki, a zamiast pięknego blasku, uzyskujemy efekt smutnego matu. To najwyższy czas, aby przyjrzeć się temu, czy aktualna pielęgnacja włosów im sprzyja.

Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji włosów?

radical-maska-odzywcza-do-wlosow-farbowanych

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest sprawdzenie, jaki stopień porowatości wykazują nasze włosy. Można to zrobić w prosty sposób – zanurzając pasemko w szklance z wodą. Jeśli włosy namoczą się, oznacza, że są one niskoporowate, a gdy kropelki wody nie wsiąkną, tylko pozostaną na pasemku, oznacza to że jesteśmy posiadaczami włosów wysokoporowatych. Krok ten jest niezbędny do dobrania odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Przede wszystkim, gdy określi się porowatość, można sprawdzić, jakie substancje warto nakładać na włosy Pielęgnacja złymi kosmetykami może doprowadzić do ich jeszcze większego puszenia się, albo przesuszania. Powinno stosować się możliwie najbardziej delikatne produkty. Wówczas nie obciąża się kosmyków, wolniej się one przetłuszczają i lepiej prezentują na co dzień.

Tajniki pielęgnacji włosów

Warto wdrożyć w swoje życie kilka prostych zasad, które w krótkim czasie odmienią wygląd naszych włosów Pielęgnacja nie musi być wcale droga, wystarczy, żeby była przemyślana i systematyczna:

  1. Spłukuj szampon i odżywki letnią lub zimną wodą. Wówczas zamkną się łuski włosowe i włosy będą lśniące.
  2. Co jakiś czas stosuj płukankę octową, która doda blasku Twojej czuprynie.
  3. Zrezygnuj ze stylizacji na ciepło, nie prostuj na siłę niesfornych loków i nie kręć prostych włosów.