Kosmetyki

Rady dla posiadaczek tłustej cery

Jeśli masz tłustą skórę, masz skłonność do trądziku, zaskórników i wyprysków. Twoja skóra prawdopodobnie błyszczy się. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju skóry, podjęcie pewnych środków ostrożności i specjalnej pielęgnacji może pomóc zmniejszyć problemy skórne. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji cery tłustej.

Jak dbać o tłustą cerę?

Umyj twarz dwa razy dziennie – rano i przed snem. Częste mycie może pozbawić skórę wszystkich naturalnych środków nawilżających i zwiększyć produkcję sebum. Twarz należy myć częściej niż dwa razy dziennie tylko wtedy, gdy się bardzo pocisz. Cera tłusta kosmetyki do mycia twarzy muszą być delikatne. Jeśli potrzebujesz czegoś mocniejszego, rozważ kosmetyki do cery tłustej i trądzikowej, które są specjalnie stworzone do takiego typu skóry. Chociaż zwykle polecane są osobom, które cierpią z powodu nadmiernego trądziku, produkty te działają również dobrze w przypadku skóry tłustej. Jeśli eksperymentujesz z różnymi kosmetykami do mycia skóry twarzy, aby znaleźć taki, który będzie dla Ciebie odpowiedni, zachowaj notatnik i zapisz datę, jakiego produktu używasz i śledź, jak wygląda Twoja skóra po kilku tygodniach. Jeśli zauważysz podrażnienie, zapisz to, aby wiedzieć, żeby nie próbować używać tego produktu po raz kolejny. Nie szoruj twarzy, ponieważ może to stymulować produkcję sebum. Jeśli używasz toniku, używaj go tylko na obszarach tłustych, takich jak czoło lub okolice nosa. Jeśli masz obszary, które nie są tłuste, toniki mogą tworzyć na nich suche plamy.

Cera tłusta pielęgnacja nie musi być trudnym i niewdzięcznym zadaniem. Pamiętaj, że tłusta skóra ma pewne zalety. Osoby o tłustej cerze zwykle wolniej się starzeją. Skóra tłusta ma tendencję do wolniejszego powstawania zmarszczek i są one mniej wyraźne niż w przypadku skóry suchej czy normalnej. Zawsze pamiętaj o zastosowaniu kremu przeciwsłonecznego przed wyjściem na zewnątrz