kosmetyki do włosów

W jakie kosmetyki do włosów warto zainwestować?

Panie i panowie coraz więcej uwagi poświęcają swoim włosom. Szczególnie mistrzyniami w dbaniu o nie są kobiety, które posiadają naprawdę długie i gęste włosy. Wówczas w ich łazience można znaleźć sporo produktów do pielęgnacji o dość wielu właściwościach. Jakie produkty obowiązkowo muszą się znaleźć w takiej kosmetyczce? Na czym absolutnie nie warto oszczędzać?

Dobry szampon do włosów

Dopasowany do struktury włosa, od sprawdzonej marki, dobry szampon do włosów to absolutnie must have. Wiele osób myje włosy codziennie, dlatego też jego skład powinien nie tylko chronić odpowiednio strukturę włosa, ale i w odpowiedni sposób regenerować je, odżywiać oraz pielęgnować. Panie coraz częściej stawiają na produkty, które można znaleźć w profesjonalnych salonach fryzjerskich i to zdecydowanie świetny wybór.

Odżywka

Niestety, często się zdarza, że z braku czasu wiele osób zapomina o użyciu odżywki przy każdym myciu włosów. Dla tych, co nie przepadają stać kilka minut pod prysznicem z mokrymi włosami – idealną opcją są odżywki w sprayu, które można stosować już po umyciu włosów. Warto o tym pamiętać, gdy dzięki nim włosy nie tylko lepiej wyglądają i są odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym działaniem np. suszarki, ale też łatwiej je rozczesać i ułożyć.

Jedwab do włosów

To produkt, który coraz częściej można spotkać w łazienkach zarówno pań, jak i panów, które chcą mieć pięknie nabłyszczona, lśniące włosy. Taki jedwab do włosów szybko i sprawnie można zastosować praktycznie na każdy rodzaj włosów – zobacz: https://trena.pl/167-jedwabie-i-serum. Dzięki niemu końcówki włosów nie rozdwajają się, są odżywione i lepiej wyglądają (nawet gdy codziennie stosuje się na włosy wiele zabiegów w postaci ich prostowania czy kręcenia). W zależności od upodobań – jedwab do włosów można stosować zarówno na mokre, jak i na suche włosy – warto zapoznać się jednak z zaleceniami w tej kwestii konkretnego producenta.