Kosmetyki

Czym charakteryzują się dobre pędzle do makijażu?

Wysokiej jakości pędzle do makijażu powinny posiadać odpowiednią miękkość, dzięki czemu nie będą powodować nieprzyjemnych podrażnień i kłopotliwych zaczerwień na skórze. Warto wspomnieć także o tym, że poziom miękkości w dużej mierze zależy głównie od przeznaczenia danego pędzla. Jak powszechnie wiadomo, pędzle do brwi są zdecydowanie sztywniejsze niż popularne pędzle do pudru.

Czym wyróżniają się porządne pędzle do makijażu?

Solidne pędzle do makijażu powinny być elastyczne, dzięki czemu można liczyć na perfekcyjne rozprowadzanie kosmetyków. Tylko profesjonalne pędzle pozwolą wydobyć największe atuty ze swojej naturalnej urody i zamaskować wszelkie niedoskonałości.

Wysokiej jakości materiał

Wybierając pędzle, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał z którego są one wykonane. W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszą się pędzle wykonane z włókien syntetycznych. Tego typu akcesoria najlepiej sprawdzą się w przypadku kosmetyków o kremowej konsystencji. Jest to idealny wybór dla osób, które często korzystają z kosmetyków nawilżających. Godne polecenia są pędzle wykonane z nylonu. Materiał ten nie pochłania wilgoci, dzięki czemu kosmetyki nie tracą swoich właściwości nawilżających. Nie można zapominać także o pędzlach wykonanych z naturalnego włosia. Tego typu akcesoria do makijażu doskonale sprawdzą się przy sypkich kosmetykach.

Optymalna gęstość pędzli

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest gęstość pędzli do makijażu. Im bardziej gęsty jest pędzel, tym oczywiście większą ilość produktu można nałożyć na pędzel. Osoby, które chcą wykonać delikatny i naturalny makijaż powinny zrezygnować z gęstych pędzli.

Pielęgnacja pędzla

Wybranie porządnego pędzla do makijażu z (https://trena.pl/351-pedzle) to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby utrzymać go w idealnym stanie. Pędzle najlepiej czyścić w miseczce z ciepłą wodą i niewielką ilością szamponu dla dzieci. Unikać należy odżywek i szamponów z odżywką. Pamiętać należy także o tym, aby w wodzie nie zanurzać metalowej części pędzla. Ważne jest także to, aby pędzle wyschły na czystym ręczniku.