Akcesoria Ochrona skóry

O brodę trzeba dbać!

mężczyzna z zadbaną brodą

Panowie decydujący się na zapuszczenie tak modnego ostatnio zarostu nierzadko mają nadzieję, że pozwoli im to zaoszczędzić wiele czasu skoro nie będą musieli się golić. Są bardzo zaskoczeni, kiedy okazuje się, że posiadanie zarostu wymaga znacznie więcej zachodu niż jego pozbywanie się, choć jeśli zaopatrzy się w specjalny zestaw do brody, można rozwiązać tę kwestię łatwo i niewielkim nakładem czasu oraz wysiłku.

Niezbędna pielęgnacja

Broda niestety nie będzie wyglądać dobrze jeśli po prostu pozostawi się ją samą sobie, poza tym może brzydko pachnieć jeśli nie myje się jej często, w dodatku z użyciem odpowiednich środków. Niezbędne jest również zmiękczanie włosia, by nie było matowe, szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. I wreszcie, konieczne jest nawilżanie skóry twarzy, inaczej bowiem będzie swędzieć, a nawet może się łuszczyć – łupież na brodzie wcale nie jest rzadkim zjawiskiem!

Zdjęcie: zestaw do brody z Cocolita.pl

Z myślą o komforcie brodaczy producenci kosmetyków barberskich oferują różne preparaty do mycia i nawilżania, które są niezwykle przyjemne w użytkowaniu, a także mają piękne, męskie zapachy. Są to na przykład naturalne mydełka, balsamy, a także pomady i olejki, które nabłyszczają też i zmiękczają włoski, dając im również piękny zapach.

Warto jednak pamiętać, że kosmetyki do brody to nie wszystko. Konieczne jest też rozczesywanie brody w celu nadania jej pożądanego kształtu, usunięcia splątań, a także kurzu i zabrudzeń, na przykład okruszków jedzenia. Dlatego dobry zestaw do pielęgnacji brody zawiera też specjalną szczotkę – kartacz.