Kosmetyki

Jak nawilżyć bardzo suchą skórę?

Sucha cera to problem wielu osób, choć tak naprawdę nie zawsze oznacza to, że jest niezdrowa. Wiele czynników zewnętrznych może powodować, że skóra przesusza się szybciej niż u innych. Na szczęście na rynku znaleźć można wiele kosmetyków, które dbają o intensywne nawilżenie skóry.

Wiosna, lato, jesień, zima – czyli warunki atmosferyczne a stan skóry

Klimat ma spory wpływ na skórę człowieka. Suche powietrze na zewnątrz, ale również w mieszkaniu, sprawia że skóra przesusza się. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest na przykład umieszczenie nawilżacza powietrza w pomieszczeniu, w którym najczęściej się przebywa. Zimą bardzo niekorzystny wpływ na skórę ma mroźny wiatr.

kosmetyki

To bardzo ważne, by każdy dzień rozpoczynać od prawidłowego nawilżenia skóry. Warto korzystać w tym celu z kosmetyków bezpiecznych i z dobrym składem. Szczególnie w aptekach spotkać można się z takimi markami, jak Cetaphil, które oferują kremy skutecznie nawilżające i pozostawiające na skórze warstwę ochronną. Dostępny na rynku https://www.aptekagalen.pl/cetaphil pozwoli na podniesienie jakości danej kuracji.

Wiek hormonów i trudności ze skórą

Okres dojrzewania to bardzo trudny okres dla skóry człowieka. Szczególnie na twarzy, plecach i w okolicach dekoltu często pojawiają się w tym czasie wypryski, a dodatkowo skóra jest przesuszona. Każda młoda osoba borykająca się z problemem trądziku powinna skonsultować stan swojej skóry z dermatologiem.

Producenci kosmetyków prześcigają się w fantastycznych reklamach, w których po pierwszym użyciu kosmetyku, trądzik znika.

Niestety reklamy te nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, dlatego zamiast wydawać fortunę na niepotrzebne produkty, lepiej kupić kosmetyki polecone przez lekarza.