Kosmetyki

Najlepsza odżywka do włosów – co decyduje o jakości?

Stan włosów jest wizytówką każdego człowieka, dlatego też wiele osób o nie, stosując rozmaite szampony i inne preparaty, w tym odżywki. Odżywek jest jednak bardzo wiele, a wybór produktu, jakim jest najlepsza odżywka do włosów, powinien być wysoce świadomy.

Różne rodzaje włosów a odżywki

Chociaż odżywek jest bardzo wiele, rzadko są one uniwersalne. Najlepiej jest używać różnych odżywek do poszczególnych rodzajów włosów. Dlatego też trzeba ustalić, czy posiada się włosy suche, tłuste, łamliwe, czy zniszczone, a do tego wybór odpowiedniego preparatu zależy też często od tego, czy włosy są proste, czy kręcone, oraz od ich grubości.

Najlepsza odżywka do włosów to więc taka, która jest przeznaczona do konkretnego ich rodzaju i informacja ta powinna być wyraźnie zaznaczona na opakowaniu lub etykiecie.

Naturalne składniki gwarancją bezpieczeństwa i wysokiej jakości

Najlepsza odżywka do włosów zawsze powinna być zupełnie naturalna i coraz więcej jest odżywek organicznych, które nie zawierają żadnych syntetycznych substancji, a składniki, z których są produkowane, pochodzą z certyfikowanych upraw, na których nie używa się żadnych sztucznych nawozów i nie stosuje oprysków.

Odżywki naturalne i organiczne często bazują na naturalnych olejach – na przykład na kokosowym. Dodatkowo zawierają rozmaite witaminy, minerały i ekstrakty roślinne, a także olejki eteryczne. Są one wtedy dobre zarówno dla samych włosów, jak i dla skóry głowy, która często jest bardzo podrażniana przez szkodliwe odżywki zawierające syntetyczne składniki.