Kosmetyki

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Paznokcie hybrydowe są modne i trwałe. Manicure hybrydowy nadaje dłoniom ładny wygląd i sprawia, że dłonie są zadbane.

Akcesoria do robienia paznokci hybrydowych

Do zrobienia paznokci hybrydowych krok po kroku potrzebna jest lampa UV, baza hybrydowa, top, kolorowy lakier hybrydowy, odtłuszczacz oraz waciki bezpyłkowe, pilniki i patyczki drewniane.

Wykonanie paznokci hybrydowych

Przed nałożeniem lakieru trzeba odsunąć skórkę przy użyciu drewnianych patyczków. Następnym krokiem jest nadanie paznokciom porządanego kształtu za pomocą pilniczka. Kolejną czynnością jest odtłuszczanie paznokci. Po wykonaniu podstawowych czynności na paznokcie nakłada się cienką warstwę bazy i utwardza ją pod lampą ultrafioletową.
Następnym krokiem jest nałożenie kolorowego lakieru. Pierwsza warstwa musi być cienka, ale żeby paznokieć całkowicie i równomiernie pokryty był lakierem, należy lakier nałożyć dwukrotnie. Po każdym nałożeniu lakieru trzeba go utwardzić pod lampą.
Po nałożeniu kolorów na paznokcie nakłada się bezbarwny top, który ma za zadanie nadać paznokciom połysk oraz utrwalić kolor. Skończone paznokcie przetrzeć trzeba wacikiem z odtłuszczaczem, który usuwa zewnętrzną lepką warstwę na paznokciach.
Tak wykonane paznokcie hybrydowe krok po kroku utrzymają się od 2 do 3 tygodni w zależności od wykonywanych czynności na co dzień oraz oczywiście od jakości produktów, jakich użyto do zrobienia paznokci hybrydowych.

Jak zdjąć manicure hybrydowy?

Aby zdjąć paznokcie hybrydowe trzeba położyć na nich wacik z acetonem i owinąć folią aluminiową. Tak zawinięte paznokcie po 10 minutach można odwinąć i zdjąć lakier przy pomocy patyczka drewnianego lub frezarki.