Akcesoria

Chusteczki do demakijażu – nieodzowne narzędzie każdego wizażysty

Chusteczki-odswiezajace

Wykreowanie odpowiedniego wizerunku ma kluczowe znaczenie podczas wykonywania zawodu, który wymaga kontaktu z ludźmi. Publiczne wystąpienia, praca w mediach, obecność na scenie – wszystkie te czynności łączy wspólny mianownik, czyli nieskazitelny wygląd. Gdy w telewizji patrzymy na prezenterów, artystów oraz innych celebrytów, możemy być pewni, że za ich aparycję odpowiedzialni są nie tylko styliści, ale również ekipa wizażystów. Zestawem jakich kosmetyków powinna posługiwać się osoba zawodowo zajmująca się makijażem?

Co znajduje się w kosmetyczce wizażysty?

Chusteczki-odswiezajace

Do obowiązkowego zaopatrzenia makijażysty należą:

  • kosmetyki kolorowe, m.in.: cienie do powiek, szminka, róż do policzków, tusz do rzęs;
  • przybory, takie jak: pędzelki do malowania, pęseta, gąbka do podkładu;
  • lusterko;
  • chusteczki do demakijażu.

Ostatnia pozycja jest szczególnie ważna – nawilżane chusteczki do twarzy pozwalają w szybkim czasie usunąć nie tylko nadmiar makijażu, ale również cały make-up.

Chusteczki odświeżające – zalety stosowania

Aktualnie chyba żaden wizażysta nie może obyć się bez chusteczek do demakijażu. Używanie płynu micelarnego i płatków higienicznych jest mało praktyczne. Buteleczkę za każdym razem trzeba otwierać, nasączać wacik płynną substancją, a następnie z powrotem zakręcać pojemnik. Chusteczkami odświeżającymi szybciej uporamy się z problemem, jakim jest nieudany makijaż lub zbyt duża ilość nałożonego na skórę preparatu.

Wilgotne płaty bawełny są praktyczne, nie powodują reakcji alergicznych, często nawilżone są owocowymi ekstraktami, które dodatkowo odżywiają skórę. Pojedyncza chusteczka z bawełny jest dobrze nasączona wodą i środkiem czyszczącym, nie pozostawia na skórze włókien (co zwykle zdarza się, gdy ma się do czynienia z płatkami higienicznymi). Ostatnim, niezwykle ważnym atutem jest również niska cena chusteczek do twarzy.