Kosmetyki Ochrona skóry

Depilacja maszynką – zalety i wady oraz niezbędne akcesoria

maszynka do depilacji

Sposobów depilacji zbędnego owłosienia jest cała masa- depilatory, maszynki elektryczne, wosk, depilacja laserowa. Jednak najpopularniejszą metodą na usuwanie włosków, z której można skorzystać w zaciszu swojej łazienki jest depilacja za pomocą maszynki do golenia.

Zalety i wady maszynki do golenia

Niewątpliwie jedną z największych zalet maszynek jest ich dostępność oraz cena. Dobrej jakości maszynkę można kupić już za parę złotych w każdej drogerii, a nawet w sklepach wielobranżowych. Depilacja przy użyciu maszynki do golenia jest szybka i bezbolesna, czego nie można powiedzieć chociażby o depilacji za pomocą wosku. Jest to więc świetna opcja dla osób chcących w nieinwazyjny i błyskawiczny sposób pozbyć się włosków z różnych części ciała. Niestety usunięcie owłosienia w ten sposób jest bardzo nietrwałe. U osób z mocnymi włoskami efekt gładkiej skóry może zniknąć już po kilkunastu godzinach i po porannej depilacji wieczorem będą już wyczuwalne na ciele kłujące igiełki. Ponadto depilacja maszynką do golenia może powodować podrażnienia. Częstym problemem są czerwone kropki, które sygnalizują zapalenie mieszków włosowych, a w niektórych przypadkach może dojść do wrastania włosków pod skórę, co jest nie tylko bolesne, ale również problematyczne.

Akcesoria do golenia

Maszynka do golenia to nie wszystko. Do depilacji niezbędny będzie preparat zmiękczający włoski i ułatwiający poślizg. Do tego celu można wykorzystać zwykły żel pod prysznic albo postawić na specjalistyczny produkt jakim jest pianka do golenia. Taki kosmetyk posiada właściwości pielęgnacyjne oraz zapobiegające podrażnieniom. Po depilacji konieczne jest nawilżenie skóry, tutaj przyda się balsam lub olejek po goleniu z właściwościami łagodzącymi i odżywiającymi skórę. Dzięki tym dwóm produktom skóra będzie idealnie gładka, miękka i wolna od czerwonych kropek. Do depilacji bikini przydać się może trymer, który ułatwi usunięcie włosków w tych delikatnych okolicach. Z jego pomocą depilacja będzie dużo łatwiejsza i bardziej precyzyjna.