Kosmetyki

Żel do mycia twarzy CeraVe

CeraVe żel do mycia twarzy to popularny na rynku dermokosmetyk przeznaczony do mycia twarzy zarówno suchej, normalnej jak i trądzikowej. Żel został stworzony we współpracy z dermatologami, jest dostępny bez recepty w większości aptek – bez problemu można go dostać także przez internet.

Żel do mycia twarzy CeraVe – czy ma dobry skład? Analiza

Według zapewnień producenta żel pozostaje bez substancji zapachowych, ma nie zapychać oraz nie wysuszać twarzy – skład nie zawiera substancji szkodzących naszej skórze lub zdrowiu. Analizując skład produktu można dostrzec kwas hialuronowy oraz glicerynę (duże stężenie), które odpowiadają za nawilżenie skóry oraz przeciwdziałają jej wysuszaniu przy myciu. Efekt wzmacniający nawilżenie i przenikanie substancji aktywnych gwarantuje Propylene Glycol, który również jest składnikiem żelu.

Główną funkcję żelu, jaką jest oczyszczanie twarzy spełnia Sodium Cocoyl Glycinate, który jest składnikiem pochodzenia naturalnego i pozostaje delikatny dla skóry oraz Sodium Lauroyl Lactylate, który pomaga w usuwaniu sebum i natłuszcza skórę wzmacniając jej odporność na działanie czynników zewnętrznych (np. mrozu).

Z dodatkowych substancji aktywnych w żelu od CeraVe znajduje się niacynamid wspomagający leczenie trądziku, ceramidy oraz cholesterol działające przeciwzmarszczkowo i ochronnie.

Czy warto kupić żel CeraVe?

Mimo nieco wyższej półki cenowej produkt ma dobry skład bez szkodliwych dla zdrowia składników – cena jest adekwatna do jakości. Zobacz: https://www.aptekagalen.pl/cerave-oczyszczajacy-zel-do-mycia-473ml Warto go wypróbować, jeśli ma się wymagającą cerę. O jakości produktu świadczą również dobre opinie w internecie, jest często stosowany u osób odbywających kuracje przeciwtrądzikowe np. retinoidami.