Kosmetyki Ochrona skóry

Lepsze balsamy czy masła do ciała?

stosowanie balsamów do ciała

Można by powiedzieć, że ile kobiet, tyle różnych rodzajów cery i problemów skórnych które w mniejszym lub większym stopniu jej towarzyszą. Nawilżanie i odżywianie ciała to jednak element wspólny wszystkich pań. Jakie produkty zatem warto wybrać? Na co zwracać uwagę, aby najlepiej dopasować kosmetyk do swojej skóry? Czy lepszy będzie balsam do ciała czy coś innego?

Różnorodność balsamów do ciała

Oferta różnych sieci kosmetycznych jest w tej dziedzinie naprawdę ogromna. Możemy wybierać balsamy do ciała pod kątem ich działania: nawilżania, ujędrniania albo odżywiania naszej skóry. Mamy także możliwość dobierania balsamów według upodobań zapachowych. Ciało pachnące ukochaną mandarynką albo letnią bryzą, a może jakimś ulubionym kwiatem? To już nie jest problem i z pewnością można znaleźć produkty pachnące niczym egzotyczne kwiaty, owoce czy nawet bezzapachowe (jeżeli takie preferujemy). Balsam jest z pewnością najczęściej wybieranym produktem, choć jego działanie nie sięga głębszych warstw skóry.

Nowość masła do ciała

Osoby, które potrzebują mocniejszego nawilżenia skóry albo jej odżywienia w głębszych warstwach z pewnością powinny sięgnąć po masło do ciała. Jest to produkt bardziej odżywczy, choć o gęstszej konsystencji, a co za tym idzie nieco trudniejszy do nakładania. Jeżeli jednak najważniejsza jest dla nas jakość działania kosmetyku na skórę, to z pewnością najlepszym produktem będą tu właśnie nowości w postaci masła do ciała. Zwłaszcza skóra sucha i problemowa będzie wdzięczna za taką pielęgnację.