Ochrona skóry

Małe zmiany duży efekt czyli jak mieć przyjemnie gładkie, zadbane dłonie okrągły rok

Zimowa pora to czas, w którym szczególnie powinno się mieć na uwadze zdrowie własne i najbliższych, nietrudno bowiem chociażby o przeziębienie. Nie można zapomnieć także o właściwej pielęgnacji. Kłopotliwym problemem dla wielu osób jest w tym okresie najczęściej pękająca skóra na palcach rąk, która poza nieestetycznym wyglądem i dyskomfortem może doprowadzić do stopniowego pojawiania się bolesnych mniejszych lub większych pęknięć i ran.

Skóra to swego rodzaju bariera, która chroni przed wnikaniem do organizmu niepożądanych drobnoustrojów. Aby mogła wypełniać właściwie swoją rolę w tym zakresie istotne jest utrzymanie jej w dobrej kondycji. Częste mycie rąk (zwłaszcza w zimnej wodzie), wiatr, chłód, nieodpowiednio skomponowana dieta lub brak bądź źle dobrana pielęgnacja mogą ją znacząco pogorszyć.

Dbanie o skórę dłoni zimą nie musi być skomplikowane. Trzeba jedynie przyjrzeć się swoim nawykom i wprowadzić pewne modyfikacje. Pierwszym krokiem powinno być zatroszczenie się o odpowiedną dietę, bogatą w witaminy (zwłaszcza A i E) oraz nawodnienie organizmu od środka poprzez wypijanie określonej ilości płynów (przede wszystkim wody). Wychodząc z domu należy pamiętać o noszeniu ciepłych, wełnianych/ wykonanych z polaru rękawiczek. Gumowe i lateksowe będą idealnym rozwiązaniem podczas domowych porządków, co pozwoli na ograniczenie mycia rąk. Warto również zaopatrzyć się w kremy/ maski/ masła do suchej, wymagającej skóry oraz dedykowane tego typu problemom maści z apteki.

Dbanie o suchą skórę na dłoniach to przede wszystkim profilaktyka. Pamiętając o niej można cieszyć się pięknym wyglądem rąk przez cały rok bez względu na wykonywaną pracę czy warunki pogodowe.