Kosmetyki

Frezarka do paznokci

Czym jest frezarka?

Frezarka kosmetyczna to niewielkie urządzenie działające jak elektryczny pilnik. Sprzęt ten ma na celu utrzymać paznokcie i skórki w idealnym stanie. Frezarka jest powszechnie używana w dobrych zakładach kosmetycznych, jednak coraz częściej przydaje się w domach, ponieważ grono osób samodzielnie dbających o dłonie stale się powiększa. 

Działanie

Frezarka do paznokci potrzebuje odpowiedniej końcówki, czyli frezu, który obraca się podczas pracy. Frez pomoże zetrzeć wybraną powierzchnię: płytkę paznokci lub ich krawędzie, a także skórki wokół. Najczęściej wybiera się te diamentowe, ceramiczne i piaskowe. Różnica między nimi to ziarnistość. Te z mniejszą stosuje się do skórek, a gruboziarniste do działań na paznokciu. Odpowiednio dobrany frez to gwarancja świetnego efektu końcowego i zmniejszenie prawdopodobieństwa skaleczenia się. Mniejsze frezarki są zwykle bardziej poręczne i mniej drgają, co wiąże się z większym bezpieczeństwem, więc będą idealne na sam początek. 

Co daje frezarka do paznokci?

Za pomocą tego urządzenia można skrócić płytkę i nadać jej pożądany kształt, ale oprócz tego świetnie sprawdzi się do przygotowania paznokcia do stylizacji poprzez zmatowienie i polerowanie. Pozwoli zaoszczędzić sporo czasu przy usuwaniu lakieru hybrydowego lub masy żelowej bez niszczenia powierzchni paznokcia. Ponadto, można ją wykorzystać do pozbycia się odcisków i nagniotków ze stóp. 

Co warto wiedzieć?

Chcąc usunąć manicure hybrydowy frezarką do paznokci nie używa się acetonu, a wszelkie czynności powinny być wykonywane na sucho. Nie wolno zapomnieć o dezynfekcji. Frezy po każdym użyciu powinny być odpowiednio czyszczone, nawet jeśli korzysta z nich tylko jedna osoba.