Kosmetyki

W jakim celu stosuje się lakier do włosów?

Lakier do włosów ma zazwyczaj w swojej szafce każda kobieta. Być może, nie stosuje go na co dzień, ale zapewne jest on jej niezbędny na specjalne okazje, aby utrwalić fryzurę.


Dlaczego lakier skutecznie utrwala fryzurę?


Mianowicie dlatego, że ma w swoim składzie polimery oraz ich rozpuszczalniki. W momencie rozpylenia lakieru na włosach rozpuszczalnik, który jest alkoholem, odparowuje i tworzy na włosach powłokę, która utrwala fryzurę. Zawiera on także w swoim składzie płynny gaz, który nie należy do najzdrowszych niestety, ale ma także wiele dobroczynnych składników, które dobrze oddziaływają na włosy. Jest to m.in. jedwab lub aloes, który ułatwia rozczesywanie oraz nie niszczy końcówek. Dobroczynne dla naszych włosów są również witaminy zawarte w jego składzie. W szczególności witamina B5 oraz E nadające im sprężystość i je regenerujące. Natomiast silikony nadają włosom elastyczność i zapobiegają elektryzowaniu s, a lanolina sprawia, że jest on wodoodporny. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie. Od osób, które mają problem z puszącymi się włosami aż po włosy podatne na skręcanie się, szczególnie w deszczowe dni. Ułatwiają także utrwalić efekt prostowania włosów.

Rodzaje lakierów do włosów.

Występują one w wielu rodzajach. Możemy je podzielić na mokre i suche. Pierwszy z nich stosuje się na mokre włosy i jest on bardzo trwały. Dzięki niemu można modelować fryzurę w trakcie jej tworzenia. Jest on w postaci atomizera. Lakier suchy służy do utrwalenia gotowej już fryzury. Jest on bardziej delikatny od lakieru mokrego, także można go stosować częściej i jest on w postaci sprayu. Są lakiery do włosów cienkich, grubych, kręconych, farbowanych, przetłuszczających się, a każdy z nich ma w sobie inny skład, odpowiedni dla danego rodzaju włosów.

Zastosowanie.

Włosy należy spryskiwać w odległości co najmniej 30 cm, a pojemniczek ze sprayem należy trzymać pionowo. Po użyciu lakieru włosy można przeczesać, zabezpieczy je to przed wilgocią. Po każdym użyciu należy przed pójściem spać, umyć włosy szamponem. Więcej dowiesz się na www.trena.pl