Kosmetyki Ochrona skóry

Krem do rąk wybawieniem dla zniszczonej skóry dłoni

krem ochronny do rąk marki BasicLabs

Kosmetyki pielęgnujące skórę dłoni można kupić niemal wszędzie. Drogerie, apteki, a nawet sklepy spożywcze oferują różne rodzaje kremów i serów, mających poprawić kondycję naskórka. Jakie są najskuteczniejsze? Co robić, by ręce wyglądały jak najlepiej?

Jak dbać o skórę dłoni?

Dłonie można z pewnością zaliczyć do jednych z bardziej narażonych na czynniki zewnętrzne części ciała. To właśnie skóra na rękach codziennie musi znosić zmiany temperatur i wilgotności, otarcia lub pracę fizyczną. Nic dziwnego, że potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Nawet osoby nieskarżące się na nadmierne przesuszenie skóry od czasu do czasu sięgają po kremy do rąk. W końcu nic tak szybko nie przynosi ulgi zmęczonym i zniszczonym dłoniom. O preparacie nawilżającym nie powinni zapominać ci, których skóra dłoni jest skłonna do podrażnień, występowania pieczenia lub łuszczenia się. Regularne odżywianie pozwala uniknąć zwiększania się nieprzyjemnych objawów, zachowując dobrą kondycję skóry – także w kwestii estetycznej. Oprócz tego, od czasu do czasu warto wykonywać peelingi, które usuwają zrogowaciały naskórek, a także nakładać maski silnie odżywiające. Dla bardzo zniszczonych rąk poleca się pozostawienie produktu regeneracyjnego na całą noc pod lekkimi, bawełnianymi rękawiczkami.

Cechy dobrego kremu do rąk

Godny polecenia preparat pielęgnujący dłonie powinien bazować na naturalnych składnikach (sprawdź kremy do rąk tutaj!). Przy wyborze odpowiedniego kosmetyku do rąk warto więc zwrócić uwagę na informacje umieszczone na opakowaniu. Dużą popularnością cieszy się witaminowy krem nawilżający do rąk, który zwykle zawiera witaminę A oraz E, a także roślinne ekstrakty. Dla przesuszonych dłoni idealnym składnikiem jest mocznik, który zmiękcza i zapobiega zrogowaceniom. Dobrze sprawdza się również zawartość kolagenu i kwasu hialuronowego, dzięki którym skóra pozostaje nawilżona oraz wygładzona. Mała tubka, którą można wszędzie ze sobą zabrać, daje spory komfort – zwłaszcza dla zniszczonych dłoni. Poza dobrym składem idealny krem do rąk powinien wyróżniać się także innymi cechami, m.in.:

– szybkim wchłanianiem,

– długotrwałym nawilżeniem,

– nieplamieniem ubrań,

– niepozostawianiem tłustej warstwy na skórze.

Regularna pielęgnacja i świadome wybory kosmetyczne to najważniejsze wytyczne w pielęgnacji skóry dłoni.