Kosmetyki Ochrona skóry

Jak dobrze dobrać krem przeciwzmarszczkowy?

kiedy warto zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Kobiety mają wielkie wymagania odnośnie stosowanych kremów przeciwzmarszczkowych i trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę to, jak wyglądają reklamy takich kosmetyków i co obiecują ich producenci. Pierwszym jednak, o czym trzeba pamiętać, jest odpowiedni wybór takich preparatów. Jak go dokonać właściwie?

Adekwatnie do potrzeb

Na rynku można znaleźć liczne kremy o działaniu przeciwzmarszczkowym, znacznie różniące się od siebie działaniem i składem – naukowcy usilnie pracują nad wynalezieniem nowych, coraz bardziej efektywnych formuł. Jednak nawet najlepszy krem nie zadziała dobrze, jeśli zostanie źle dobrany do potrzeb. Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy już potrzebuje się typowego kremu na zmarszczki, czy też wystarczy nawilżanie cery i zapobieganie zmianom starzeniowym. Nie warto sięgać po krem na zmarszczki gdy jeszcze się ich nie ma, gdyż skóra uodporni się na działanie tego rodzaju preparatu, wobec czego nie zadziała on, gdy będzie to naprawdę potrzebne. Analogicznie jednak nie ma sensu wybieranie kremu zbyt słabego, gdyż w ten sposób wyda się tylko pieniądze i zmarnuje wiele wysiłku. Warto więc wybierać kremy dopasowane do swego wieku – prawie zawsze mają one takie oznaczenia.

Jaka jakość?

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, zwłaszcza w przypadku kosmetyków, ale jak to jest gdy chodzi o krem przeciwzmarszczkowy? Wiele zależy od producenta oraz składu. Obecnie na topie są kosmetyki naturalne, które często są zaskakująco tanie. Czy działają one także na zmarszczki? Tak, ale tylko do pewnego stopnia. Gdy o swoją skórę chce zadbać kobieta dojrzała, o widocznych oznakach starzenia, musi sięgnąć po silniejszy preparat – natura może niestety okazać się za słaba. W takich przypadkach nie warto żałować pieniędzy na krem. Dobrej jakości składniki, praca naukowców i prowadzone przez nie badania kosztują, co przekłada się na wysokie ceny. Raczej nie można oczekiwać spektakularnego działania od preparatu za kilkanaście złotych.