Kosmetyki

Olaplex 0: wstęp do terapii włosów zniszczonych i suchych

olaplex

Olaplex 0 to kosmetyk o silnym działaniu wzmacniającym i regenerującym na strukturę włosa. Zawiera on składniki wpływające na rewitalizację wiązań pomiędzy włosami. Ma też działanie ochronne, dzięki któremu bez problemu możemy poddawać się zabiegowi farbowania, ondulacji czy stylizacji. W połączeniu z innymi kosmetykami dostarcza kompleksową terapię chroniącą i odnawiającą włosy.

Dlaczego warto stosować Olaplex 0?

Istnieje kilka wskazań do zastosowania zabiegu z użyciem Olaplex 0 (https://sklep.bellita.waw.pl/pl/p/-Olaplex-No.-0-155-ml/1857). Producent proponuje wykorzystać ten kosmetyk w następujących sytuacjach:

  • Struktura włosa jest wyraźnie osłabiona,
  • Włosy robią się suche jeszcze tego samego dnia po umyciu.
  • Włosy wydają się być słabe i zniszczone zabiegami po licznych zabiegach chemicznych, termicznych i mechanicznych.

Warto stosować ten kosmetyk również po powrocie z miejsc, gdzie skóra głowy mogła być narażona na niekorzystne działanie promieni UV.

olaplex

Jak prawidłowo stosować Olaplex 0?

Producent postarał się o to, aby stosowanie Olaplex 0 było łatwe, szybkie i przyjemne. Pierwszym sposobem na zastosowanie tego kosmetyku jest wykorzystanie go pojedynczo.  Zaleca się jednak zakupić pełen zestaw kosmetyków, który pozwoli przeprowadzić prawdziwie intensywną kurację rekonstruującą. Jeśli chodzi o sam Olaplex 0, to zabieg odbywa się w sposób następujący:

  1. Należy otworzyć pojemnik z kosmetykiem.
  2. Ostrożnie nałożyć na palec część kosmetyku i rozprowadzić na włosach równomiernie po całej głowie.
  3. Odczekać 10 minut, a następnie zmyć całość przy użyciu szamponu i odżywki. Dla wzmocnienia działania proponowane jest tutaj zastosowanie dwuczęściowego systemu Olaplex nr 0.