Uncategorized

Jaką szminkę wybrać, aby makijaż był jeszcze bardziej przyjemny?

makijaż ust

Wybór szminek, pomadek czy konturówek może przyprawiać o zawrót głowy, szczególnie jeśli jeszcze nie ma się dużej wprawy w makijażu ust. Również wtedy, kiedy malowanie się szminką to chleb powszedni i chce się jedynie trochę urozmaicić kolekcję, dokonanie właściwego wyboru nie jest łatwe. Matowa, lekko połyskująca, a może błyszczyk? Jak dobrać kosmetyk do ust do siebie, tak żeby być zadowoloną?

Wykończenie kosmetyku – czy ma wpływ na jego trwałość?

Wiele z nas stawia sobie za priorytet brak konieczności ciągłego kontrolowania, czy kosmetyk dalej dobrze wygląda na ustach. W końcu w ciągu dnia najczęściej ma się wiele zajęć, a gorączkowe wyciąganie lusterka raczej nie wpływa korzystnie na produktywność. Najlepszym wyborem dla osób, które chcą długotrwale utrzymującej się na ustach szminki, będzie ta matowa. Oczywiście nie jest to zasada, z reguły jednak o wiele lepiej wtapiają się w usta i trudniej je zetrzeć lub rozmazać. Wybór matowych szminek jest ogromny, a to ze względu na ich popularność w ostatnich latach. W zależności od upodobań można przebierać zarówno w tych tradycyjnych, wysuwanych, jak i tych w płynie, które następnie zasychają.

makijaż ust

Jaki makijaż ust robić, kiedy one nadmiernie wysychają?

Matowe szminki wyglądają efektownie, niestety nie są odpowiednie w momencie, kiedy ma się problem z nawilżeniem. Na szczęście nawet wtedy, kiedy usta pierzchną i skóra na nich jest trudna do wygładzenia, istnieje wiele kosmetyków, po które można spokojnie sięgnąć. Dobrym pomysłem jest w tej sytuacji zaopatrzenie się w kosmetyki do ust takie jak pomadka z balsamem czy szminka o aksamitnym wykończeniu. Nie wysuszają one skóry, a balsam zawarty w niektórych pomadkach pomoże ją nawilżyć, jednocześnie nadając pięknego koloru i efektu, jaki daje tradycyjna szminka. Kosmetyki odpowiednie dla suchych ust to na przykład:

  • Oh! My kiss Eveline
  • Power Plumping Gel Catrice
  • Szminki Joko