Kosmetyki

Jak często można stosować peeling?

Peeling to podstawowy i popularny zabieg wykonywany zarówno w zaciszu domowym, jak i salonach kosmetycznych. Jest on bowiem konieczny. Oczyszcza skórę i przygotowuję ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Lepiej dotleniona i oczyszczona z zanieczyszczeń i martwych, rogowych komórek naskórka, może lepiej i bardziej efektywnie wchłonąć i wykorzystać substancje aktywne zawarte w aplikowanych później preparatach.

Rodzaje peelingów

Z uwagi na rodzaj złuszczania naskórka wyróżnia się peelingi mechaniczne, wykorzystujące do ścierania drobiny o różnej wielkości oraz peelingi enzymatyczne, chemiczne lub ziołowe, oparte na biochemicznym osłabianiu struktury naskórka, za pomocą bardziej lub mniej agresywnych substancji.

Ingerencja peelingów w naskórek i skórę właściwą

Peelingi mogą działać powierzchniowo, ścierając jedynie położone najbardziej zewnętrznie warstwy naskórka. Tak działają peelingi mechaniczne i gommage. Peelingi mogą również penetrować głębsze warstwy naskórka, docierając nawet do skóry właściwej, jak na przykład peelingi ziołowe. Takie peelingi wykazują silniejsze działanie złuszczające, ale również efekty ich stosowania są bardziej zauważalne. Muszą być wykonywane przez wykwalifikowany personel w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Takie preparaty muszą cechować się przy tym wysoką jakością. Przykładem takich kosmetyków są kwasy Apis – https://darmarsklep.pl/peelingi-i-kwasy/0,apis-natural-cosmetics. To właśnie Apis kwasy i peelingi są chętnie wybierane przez klientki gabinetów. Apis peeling z użyciem kwasów daje gwarancję bezpieczeństwa i oszałamiającego efektu.

Zatem, jak często można stosować peeling do twarzy?

Stosowanie peelingu uzależnione jest od rodzaju i stanu skóry oraz od rodzaju zabiegu. W przypadku cery tłustej, mieszanej lub z problemami trądzikowymi, zabieg mało inwazyjny może być wykonywany dość często, do dwóch razy w tygodniu. W przypadku cery wrażliwej, naczynkowej lub alergicznej, łagodne peelingi enzymatyczne można wykonywać raz w tygodniu. Bardziej inwazyjne zabiegi powinny być każdorazowo konsultowane i planowane ze specjalistą, w zależności od aktualnego stanu i potrzeb skóry.