Uncategorized

Jak powinna być używana tarka do stóp?

tarka do stóp Mia Calnea

Dbanie o własne stopy to jedna z podstaw rutyny pielęgnacyjnej. W końcu stopy to jeden z najbardziej przemęczanych elementów ciała, najbardziej narażony na urazy i w największym stopniu pozbawiony uwagi człowieka. Jednak wiele osób, mimo że zdaje sobie z tego, jak ważna jest pielęgnacja stóp, niepoprawnie używa tarki do pięt, a w rezultacie ich wysiłki nie tylko idą na marne, ale też przynoszą negatywne efekty. Dlatego też, przed rozpoczęciem pielęgnacji, należy dokładnie dowiedzieć się, jak powinna być używana tego typu tarka do stóp.

Jak bezpiecznie i efektownie używać tarki do pięt?

Tarka do pięt może być używana zarówno na sucho, jak i na mokro. Należy pamiętać o tym, że jest to narzędzie delikatne, dlatego nawet jeśli charakteryzuje się dowolnością przy wyborze nacisku, ruchy tarką należy przeprowadzać tak delikatnie, jak to możliwe, aby nie zetrzeć sobie skóry na piętach. Po zakończeniu pielęgnacji trzeba koniecznie nawilżyć stopy kremem, bądź olejkiem, aby zminimalizować wysychanie i pęknięcia skóry. Co więcej, tak samo jak pilnik do pięt, tarkę trzeba dokładnie dezynfekować po każdej sesji pielęgnacyjnej. Nie można też zapomnieć o tym, że martwy naskórek powinno się ścierać tylko raz lub dwa w miesiącu. Robienie tego częściej wcale nie jest dobrym pomysłem, ponieważ można w ten sposób mocno podrażnić skórę na stopach.

Przeciwwskazania dla użytkowników tarki

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie pożyczać tarki absolutnie nikomu. Nawet jeśli jest ona dobrze zdezynfekowana, to używanie jej przez kilka osób może doprowadzić do zakażeń grzybicznych, czy bakteryjnych. Nie można też zapomnieć o tym, że nawet jeśli tarka może być używana na mokro, to nie można jej przechowywać w wilgotnym miejscu, ponieważ wilgoć wspiera rozwój bakterii i grzybów. Co więcej, nigdy nie można próbować pozbyć się odcisków tarką do pięt, ponieważ może to prowadzić do poważnej krzywdy. Zawsze należy też pamiętać, aby nie ignorować żadnych problemów, które pojawiły się po użyciu tego narzędzia. Wszystkie niepokojące objawy pielęgnacji należy konsultować z dermatologiem.