Ochrona skóry Zabiegi kosmetyczne

Peeling enzymatyczny – kto szczególnie powinien go stosować

peeling enzymatyczny tołpa

Stosowanie nawet wyjątkowo bogatych w składniki odżywcze kosmetyków może nie przynosić zadowalających rezultatów, jeśli skóry nie poddaje się regularnie eksfoliacji, czyli peelingowi. W wyniku tego prostego zabiegu, który z powodzeniem można przeprowadzić we własnej łazience, skóra w dużo większym stopniu przyjmuje to, co każdy krem ma do zaoferowania.

Peeling enzymatyczny a mechaniczny

Właściwie nie ma różnicy, jaki peeling zostanie zastosowany: enzymatyczny czy mechaniczny, ponieważ jeden i drugi mają ten sam cel, czyli oczyścić skórę z martwego naskórka. Jednak różnią się one przede wszystkim składnikami, a także nieco inaczej się ich używa. Mechaniczny składa się z niedużych drobinek, które w wyniku masowania usuną stary naskórek, a enzymatyczny, którego komponentami są enzymy roślinne, zwierzęce lub syntetyczne, rozpuszczą go. Po takim zabiegu skóra jest gotowa na przyjęcie składników odżywczych odżywczych z innych kosmetyków.

Dla kogo peeling enzymatyczny Tołpa?

Zaletą peelingów enzymatycznych jest także to, że są one znacznie delikatniejsze od tych mechanicznych. Skóra przede wszystkim nie jest narażona na mechaniczne otarcia, co może być kłopotliwe w przypadku cery szczególnie wrażliwej i delikatnej. Dlatego tego rodzaju preparaty z enzymami powinny wybierać osoby z delikatną i wrażliwą skórą. Oczywiście z powodzeniem mogą je również stosować posiadaczki każdego innego rodzaju cery. Tołpa peeling 3 Enzymy jest tego najlepszym przykładem.

Właściwości peelingu enzymatycznego Tołpa

Jego głównymi składnikami są trzy enzymy. Dwa z nich pozyskiwane są z owoców: ananasa i papai, a trzeci o nazwie keratynaza jest enzymem syntetycznym. Poza tym zawiera on również glicerynę, która regeneruje skórę po zabiegu. Regularne stosowanie Tołpy peelingu 3 enzymy pozwala skutecznie uporać się z zaskórnikami, a skóra za każdym razem jest dobrze oczyszczona, pachnąca i matowa. Kremy i maseczki stosowane po peelingu powinny być bogate w składniki odżywcze, ponieważ dużo lepiej wchłaniają się w skórę i przynoszą lepsze efekty.