Kosmetyki

Jakie kosmetyki do twarzy dla mężczyzn szczególnie przydają się w łazience?

kosmetyki dla mężczyzn

Wiele mężczyzn niepotrzebnie pomija codzienną pielęgnację swojej twarzy. Jest to częsty błąd, który prowadzi do problemów ze skórą. Na szczęście na rynku pojawiają się stale coraz to nowe kosmetyki do twarzy dla mężczyzn. Które z nich szczególnie przydadzą się w łazience? 

Najpopularniejsze wersje kosmetyków do twarzy 

Kosmetyki do twarzy dla mężczyzn można podzielić na kilka rodzajów: 

  • balsamy i kremy po goleniu 
  • kosmetyki oczyszczające
  • pianki do golenia
  • kremy pod oczy

Krem do twarzy dla mężczyzn powoduje, że skóra jest znacznie przyjemniejsza w dotyku. Dzięki niemu łatwiej też załagodzić podrażnienia, które wynikają z niedokładnego i pospiesznego golenia. Łatwiej jest też usunąć ewentualne niedoskonałości. W wieku młodzieńczym jest to trądzik, natomiast na starość pojawiają się zmarszczki. Specjalne tusze zakrywające powodują, że niedoskonałości są w zasadzie niewykrywalne. Warto stosować specjalne kremy pod oczy, gdzie skóra jest najbardziej narażona na uszkodzenia. 

krem do twarzy dla mężczyzn

Kosmetyki do golenia 

Najczęściej stosowanymi kosmetykami przez mężczyzn są wszelkie balsamy, kremy i wody kolońskie, których używa się po goleniu. Skóra mężczyzny jest zazwyczaj dużo grubsza niż kobiety, a naskórek różni się miejscami nawet o 25%. Inny jest również poziom natłuszczenia i nawilżenia. Z tego powodu skóra jest odporniejsza, ale nie znaczy to, że można zaniedbać jej pielęgnację. Należy używać innych kosmetyków niż w przypadku kobiet. Krem do twarzy dla mężczyzn pomoże uniknąć skutków golenia, takich jak podrażnienia czy szorstkość skóry. Specjalne pianki natomiast nakłada się przed użyciem maszynek, dzięki czemu unika się przecięć, które bardzo ciężko ukryć potem tuszem.